Mail for Exchange: Nokian puhelimet
Exchange-sähköposti toimii Nokia matkapuhelimista S60 3rd ja 5th Edition ja Symbian ^3 -käyttöjärjestelmien laitteissa. Ohjelmasta on kahta versiota, niin kutsuttua natiivia sovellusta, mikä on valmiiksi asennettu puhelimeen ja niin kutsuttua erillistä sovellusta, mikä pitää erikseen asentaa puhelimeen. Nokian Lumia -puhelimissa eli Windows Phone 7.5 -laitteissa Exchange-sähköposti on myös suoraan tuettu ilman erillisiä asennuksia.
Natiivi sovellus on S60 3.2 ja Symbian ^3 -käyttöjärjestelmän laitteissa. Natiivin sovelluksen tunnistaa puhelimen valikossa olevasta Sähköposti -sovelluksesta:
Symbian ^3/Anna/Belle Symbian S60 3.2
Jos puhelimestä löytyy kuvan mukainen Sähköposti -sovellus, ei mitään erillistä ohjelmaa tarvitse asentaa. Sähköposti-sovellus löytyy joko suoraan Valikosta tai Sovellukset -kansiosta.
Jos Sähköposti -sovellusta ei löydy, tulee erillinen Mail for Exchange -sovellus ensin asentaa. Mail for Exchange -sovelluksen saa asennettua Nokian Ovi Kaupasta osoitteesta https://store.ovi.com tai suoraan puhelimella Ovi Kauppa -sovelluksesta.
Voit myös tarkistaa oman puhelimesi käyttöjärjestelmän Nokian sivuilta puhelin tarkasta tuoteselosteesta.
Alla ohjeita Exchange-sähköpostin asentamiseen Nokian puhelimiin.
Elisa Kanssakäymispalvelu:
Nokia S60 3.0, 3.1 ja 5th Edition -laitteet
Nokia S60 3.2 -laitteet
Nokia Symbian ^3/Anna/Belle -laitteet